Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiut Radia Rekord Kielce w eterze opóźnia się przez wojnę w Ukrainie

Radio Rekord Kielce nadaje już testowo w internecie (fot. Pixabay.com)

Planowany na wiosnę debiut analogowej emisji Radia Rekord w Kielcach przesunie się na lato lub jesień. Stacja czeka bowiem na ustalenia częstotliwości ze stroną ukraińską.

Jak informuje Paulina Kopeć, dyrektorka Świętokrzyskiej Grupy Mediowej (w jej skład wchodzi Radio Rekord), nadal trwają ustalenia międzynarodowe, które są standardową procedurą UKE przed wydaniem decyzji o rezerwacji częstotliwości.

– Niestety z powodu wojny w Ukrainie ten kraj nie odesłał odpowiedzi co do tych ustaleń, a co za tym idzie, nadal nie możemy powiedzieć, kiedy nastąpi oficjalny start – mówi Kopeć. Jak przyznaje, stała emisja może ruszyć latem lub dopiero jesienią br.

Czytaj też: Koniec wizyt dla mediów organizowanych przez Straż Graniczną przy granicy z Białorusią

Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE, wyjaśnia, że strona ukraińska, tak jak inne kraje, została poproszona o odpowiedź do końca czerwca. Przyznaje jednak, że czas oczekiwania wynosi do stu dni kalendarzowych od momentu wysłania wniosków (te przesłano 27 kwietnia).

W kwietniu stacja informowała, że w oczekiwaniu na formalną decyzję z UKE będzie nadawała na podstawie czasowego zezwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tak się jednak nie stało. – Niestety w dobie wojny i masowych emisji na cel realizacji radia ukraińskiego, UKE nie stosuje teraz emisji testowych – tłumaczy Paulina Kopeć.

Czytaj też: "Gazeta Pomorska" przegrała proces z Krzysztofem Brejzą

Radio Rekord Kielce nadaje już przekaz próbny w internecie. W analogowej emisji m.in. w Kielcach zajmie pasmo, które wcześniej użytkowało Radio Fama – 100,8 MHz. Ta stacja straciła koncesję, bo nie złożyła na czas wniosku o jej przedłużenie. Konkurs na analogowe miejsce po Radiu Fama wygrało właśnie Radio Rekord Kielce.

Radio Rekord FM nadaje od 1994 roku. Ma już stacje m.in. na Mazowszu z nadajnika w Ciechanowie (88,7 MHz). Nadaje też odrębny program w Ostrowcu Świętokrzyskim (89,6 MHz), ale docelowo zostanie on zakończony – pojawi się tam bowiem Radio Rekord Kielce (już na częstotliwości 100,9 MHz, po Radiu Fama).

Czytaj też: Maile Dworczyka: Rząd pisze sobie „wywiady”, a prawicowy portal je publikuje

(MNIE, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.