Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odnaleziono ciała zaginionych w dżungli brytyjskiego dziennikarza i jego przewodnika

Bruno Pereira i Dom Phillips najprawdopodobniej zostali zabici przez dwóch rybaków (screen: YouTube/AFP Portugues)

Po trwających dziesięć dni poszukiwaniach rząd federalny Brazylii potwierdził odnalezienie w Puszczy Amazońskiej ciał brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa i jego przewodnika, eksperta ds. rdzennej ludności Bruno Perreiry.

Szef regionalnej policji Edoardo Foentes na konferencji prasowej poinformował o szczegółach. Ciała obydwu poszukiwanych były zakopane. Na miejsce funkcjonariuszy zaprowadził rybak, podejrzany o popełnienie zbrodni.

Czytaj też: Rodzina zaginionego brytyjskiego dziennikarza straciła nadzieję na jego odnalezienie

Dziennik "Folha de Sao Paulo" napisał, że podejrzany oraz jego brat zostali zatrzymani przez policję. Mieli przyznać się do zamordowania dziennikarza i przewodnika.

"Obaj wciąż pozostają zaginieni, od ponad tygodnia" – napisał zaledwie we wtorek wieczorem dziennik "O Dia" przypominając, że Phillips i Pereira byli po raz ostatni widziani 5 czerwca w amazońskiej Dolinie Javari. To miejsce, gdzie aktywne są grupy przestępcze zarówno narkotykowe, jak i prowadzące nielegalny wyrąb lasów oraz eksploatację minerałów.

Dom Phillips zbierał materiały do książki. Był korespondentem m.in. brytyjskiego "The Guardian" czy amerykańskiego "The Washington Post".

Czytaj też: Pele apeluje do władz Brazylii. Poszukiwania brytyjskiego dziennikarza zaginionego w dżungli

(MAC, 17.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.