Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kaczyński widzi w polskich mediach rosyjskie standardy. "Jedna z telewizji, kilka gazet, parę portali"

Fragmenty wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim opublikowała "Gazeta Polska Codziennie" (screen: rmf.fm)

"Totalne media", które są "kulą u nogi" i mają "rosyjskie standardy" przeszkadzają  debacie publicznej w Polsce - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Gazeta Polska Codziennie", a za nią "Rzeczpospolita" publikują fragmenty rozmowy z Kaczyńskim, która w całości ukaże się w środę w tygodniku "Gazeta Polska".

W środowym wydaniu "Gazety Polskiej" ukaże się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jego fragmenty opublikował w poniedziałek portal gpcodziennie.pl, a za nim internetowy serwis "Rzeczpospolitej". Prezes PiS uderza w nim w niezależne media.

- W Rosji media karmią ludzi przekazami niemającymi nic wspólnego z rzeczywistością i u nas też są media, które działają co najmniej podobnie - twierdzi Jarosław Kaczyński. - Potężną kulą u nogi naszej debaty publicznej ciągle są media. Mamy totalną opozycję, wspieraną przez równie totalne media, które są w stanie tworzyć kontrrzeczywistość, w którą jednak ludzie wierzą.

To nie wszystko. Według Kaczyńskiego przekaz rosyjskich mediów jest "brutalnym i ordynarnym zaprzeczeniem" rzeczywistości, jaką mają opisywać. - I u nas też są media, które działają co najmniej podobnie - ocenia wicepremier.

- Daleko nie trzeba szukać. Jedna z telewizji, kilka gazet, parę portali non stop prezentują nas jako partię popierającą Putina. My prowadzimy najbardziej skuteczną politykę uniezależniania się energetycznego od Rosji w Europie, wspieramy Ukrainę w walce z Rosją wszelkimi sposobami, w tym przekazując na wielką skalę broń i dostarczając wszystko co potrzebne, a i tak mówią o nas, że jesteśmy sojusznikami Kremla - podkreśla w wywiadzie  Kaczyński dodając, że "tak właśnie działa rosyjska propaganda". - I my te rosyjskie standardy widzimy w pewnych mediach - dodaje.

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ma według "Gazety Polskiej Codziennie" odnosić się do "wielu spraw geopolitycznych i politycznych".

(PAR, 13.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.