Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta mianuje Guya Rosena na stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji

Guy Rosen o bezpieczeństwo Facebooka dba od 2013 roku (screen: YouTube/Cloud Connect)

Meta Platforms Inc wyznacza wiceprezesa firmy Guya Rosena na stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji (CISO). To pierwsze takie stanowisko w koncernie.

Guy Rosen pracuje dla Facebooka od 2013 roku. Ostatnio kierował działaniami firmy w zakresie bezpieczeństwa i uczciwości produktów. Po nominacji napisał na Twitterze, że w swojej nowej roli "będzie nadal nadzorował i analizował zakres zagrożeń związanych z bezpieczeństwem i ochroną osób, które korzystają z naszych usług".

Jak przekazał w oświadczeniu Mark Zuckerberg, założyciel i szef koncernu, Rosen "będzie ponosił ogólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i ochronę w związku z nadużyciami na platformie, a także za bezpieczeństwo naszych produktów, infrastruktury i informacji o firmie. Skoncentruje się tak na zagrożeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych".

To kolejna ważna zmiana w firmie po ubiegłotygodniowym odejściu dyrektorki operacyjnej Sheryl Sandberg.

(MAC, 08.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.