Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NIK prowadzi kontrole w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia

Jak ustaliliśmy, kontrola trwa już w czternastu z siedemnastu lokalnych rozgłośni (fot. Pixabay.com)

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrole w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia - ustalił "Presserwis".

Przeprowadzenie kontroli gospodarki majątkowej i finansowej spółek radiofonii publicznej zostało przewidziane w planie NIK na 2022 rok.

- Jej główne pytanie definiujące brzmi: "Czy realizacja zadań oraz zarządzanie majątkiem i środkami finansowymi przez spółki radiofonii publicznej przebiegały w prawidłowy sposób?" - tłumaczy Łukasz Pawelski, rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli. Jak dodaje, zakończenie kontroli przewidziane jest na czwarty kwartał br. - Do czasu publikacji wyników zakres przedmiotowy i podmiotowy kontroli stanowi tajemnicę kontrolerską - zaznacza Pawelski.

Czytaj też: RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

Jak ustaliliśmy, kontrola trwa już w czternastu z siedemnastu lokalnych rozgłośni. Z naszych informacji wynika, że sprawdzane są wydatki spółek od 2017 roku.

W 2021 roku Najwyższa Izba Kontroli wykazała nieprawidłowości dotyczące zarządzania majątkiem i gospodarowania środkami finansowymi przez TVP. Wystąpiły one m.in. przy produkcji filmu "Zenek", realizacji imprez sylwestrowych i uruchamianiu kanału Poland In. Kontrola dotyczyła wtedy okresu od 2014 do pierwszego półrocza 2020 roku. "TVP nie prowadziła racjonalnej gospodarki finansowej" - stwierdzono po kontroli.

Czytaj też: Głosowanie polskich jurorów Eurowizji odrzucone przez kontrolerów EBU

(MNIE, KOZ, 18.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.