Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reakcje po nominacji Dawida Wildsteina na wicedyrektora radiowej Trójki

Dawid Wildstein od marca 2016 roku pracuje w TVP, a wcześniej był dziennikarzem "Gazety Polskiej Codziennie" (screen: YouTube/Polskie Radio)

Dawid Wildstein, dotychczas wicedyrektor TVP World, został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. – Być może redaktor Wąsiewicz okazał się nie dość skuteczny na odcinku ideologicznym w Trójce i wymaga wsparcia – zastanawia się jeden z dziennikarzy Trójki.

Wildstein stanowisko objął w poniedziałek 16 maja. Z naszych informacji wynika, że jako wicedyrektor będzie odpowiadać za redakcję słowa i publicystykę. Szefem redakcji słowa od sierpnia 2021 roku był Marcin Wąsiewicz, który na początku grudnia został dyrektorem-redaktorem naczelnym radiowej Trójki.

"Prezeska postanowiła dokręcić śrubę"

– O tej nominacji mówiło się już rok temu, wymieniając kandydaturę redaktora Dawida obok Samuela Pereiry – przyznaje dziennikarz radiowej Trójki, chcący zachować anonimowość. – Coś chyba jednak wtedy nie wyszło, w grę wchodziło ponoć jakieś dyrektorowanie w TVP. Być może redaktor Wąsiewicz okazał się nie dość skuteczny na odcinku ideologicznym w Trójce i wymaga wsparcia, a może zastąpienia, bo jego kontrakt kończy się już w wakacje – dodaje nasz rozmówca z Trójki.

Czytaj też: RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

Inny dziennikarz Polskiego Radia mówi podobnie: – Mam wrażenie, że Marcin Wąsiewicz jest dla prezeski radia za miękki i postanowiła dokręcić śrubę. 

"Miara upadku kiedyś kultowej stacji" – skomentował na Twitterze powołanie Wildsteina Paweł Wroński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". "Czy jestem w szoku, że twitterowy troll został wiceszefem Trójki? W żadnym wypadku. Ta ekipa potrafi tylko niszczyć. Nigdy nie uzdrowi publicznych mediów, bo w ich interesie są jedynie chore media" – napisał Maciej Bąk, reporter Radia Zet.

Z kolei dziennikarz i pisarz Cezary Łazarewicz nominację skwitował: "To dobrze, że po tych rozbestwionych nieudacznikach trafia wreszcie do kierownictwa tej inteligenckiej Trójki arbiter elegantiarum", załączając wpisy Wildsteina (pisał m.in. "Zeszmacenie PSLu przeraża", "Wyborcy PO to świnie. Prymitywni menele. Zakała Polski").

Dawid Wildstein od połowy 2021 roku zajmował stanowisko wicedyrektora TVP World. Z naszych informacji wynika, że ma pozostać w TVP. Wcześniej – od 2018 roku – pracował w biurze programowym TVP – początkowo był redaktorem programującym ds. publicystyki, a później wicedyrektorem. Poprzednio był wicedyrektorem TVP 1 i kierownikiem redakcji publicystyki TAI. Do TVP trafił w marcu 2016 roku. Przed dołączeniem do telewizji publicznej był dziennikarzem "Gazety Polskiej Codziennie".

Czytaj też: Głosowanie polskich jurorów Eurowizji odrzucone przez kontrolerów EBU

W okresie luty-kwiecień 2022 Program III miał 1,9 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

(KOZ, 17.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.