Dział: INTERNET

Dodano: Maj 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce powrotu Donalda Trumpa na Twitter

Donald Trump został zablokowany na Twitterze 6 stycznia 2021 roku (fot. Gage Skidmore, WikimediaCommons)

Elon Musk, który za 44 mld dol. kupił serwis społecznościowy Twitter, zapowiedział we wtorek, że nie wyklucza, iż konto Donalda Trumpa mogłoby wrócić na platformę.

"Stałe blokady powinny być niezwykle rzadkie i zarezerwowane dla kont, które są botami lub oszustwami, kontami spamowymi. Myślę, że zablokowanie Donalda Trumpa nie było właściwe" - powiedział Musk, cytowany przez CNBC.

Donald Trump, poprzedni prezydent Stanów Zjednoczonych, znany ze swojej tzw. dyplomacji twitterowej, został zablokowany na Twitterze po przemówieniu z 6 stycznia 2021 roku. Administratorzy TT uznali, że podburzało ono tłumy do ataku na demokratyczne instytucje USA. Bezpośrednio po przemówieniu Trumpa jego zwolennicy uderzyli na waszyngtoński Kapitol - siedzibę amerykańskiego parlamentu.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że amerykański sąd odrzucił roszczenie Donalda Trumpa, który domagał się uznania, że Twitter naruszył pierwszą poprawkę do konstytucji USA, blokując jego konto i trwale zakazując mu wstępu na platformę. Sędzia federalny wydał werdykt, że tylko władze państwowe, a nie prywatne firmy takie jak Twitter, są objęte zakazem stosowania cenzury zawartym w pierwszej poprawce.

(PAR, 11.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.