Dział: PRASA

Dodano: Maj 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bondarowicz z Nagrodą za Doskonałość konkursu rysowników prasowych w Kanadzie

Marcin Bondarowicz wystartował jako rysownik niezależny, choć na stałe rysuje dla "Gazety Wyborczej" i "Polityki" (fot. materiały prasowe)

Marcin Bondarowicz został laureatem Nagrody za Doskonałość (Award of Excellence) prestiżowego konkursu na rysunek prasowy organizowanego w Kanadzie - 22nd World Press Freedom International Editorial Cartoon Competition.

W ramach obchodów Światowego Dnia Wolności Prasy, który przypadał 3 maja, ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na rysunek prasowy. Organizatorem jest World Press Freedom Canada - grupa wolontariuszy, której misją jest podnoszenie świadomości społecznej na temat prawa do wolności wypowiedzi, identyfikowanie naruszeń i obrona wolności prasy. World Press Freedom Canada z siedzibą w Ottawie działa pod patronatem Kanadyjskiej Komisji ds. UNESCO oraz przy stałym sponsorowaniu Canadian Bankers Association.

Czytaj też: Polityczny dziennikarz Krzysztof Skórzyński został kogutem na scenie Mask Singer

Nagroda w Kanadzie to kolejny sukces Marcina Bondarowicza. Jest laureatem kilkuset nagród i wyróżnień w krajowych, a także międzynarodowych konkursach na rysunek satyryczny oraz prasowy.

- W konkursie wystartowałem jako rysownik niezależny, choć na stałe rysuję dla "Polityki oraz "Gazety Wyborczej" - poinformował Marcin Bondarowicz.

Nagrodzona praca poniżej:

Press

(MAC, 09.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.