Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio ze stacją dla Ukraińców, przejęło pasmo po Radiu Zet Ukraina

Polskie Radio dla Ukrainy emituje informacje na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie oraz wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski (fot. Pixabay.com)

2 maja w południe Polskie Radio uruchomiło stację w języku ukraińskim. Nadaje ona w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz. Jest to pasmo zajmowane wcześniej przez Radio Zet Ukraina. Według UKE niewydanie zgody Radiu Zet Ukraina, a przyznanie jej Polskiemu Radiu dla Ukrainy, wynika z regulacji dotyczących tymczasowej emisji radiowej.

Uruchomione 2 maja Polskie Radio dla Ukrainy przekazuje informacje na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie oraz wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski. Ponadto Polskie Radio będzie udostępniało nową antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1. 

Poslkie Radio w miejsce Radia Zet

Radio Zet Ukraina, również nadające program w języku ukraińskim, przekaz na częstotliwości 100,6 MHz w Warszawie rozpoczęło 28 marca, dzięki pozwoleniu z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Obejmowało ono okres do 26 kwietnia włącznie. Eurozet wystąpił o kolejną zgodę do Urzędu, ale jej nie otrzymał. Teraz tę częstotliwość UKE przyznał Polskiemu Radiu dla Ukrainy.

Czytaj też: Wulgaryzmy na antenie Trójki. KRRiT nie zareaguje, bo padły po 23

Jak tłumaczy Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przy wydawaniu decyzji na tymczasową emisję na częstotliwości 100,6 MHz prezes UKE kierował się "charakterystyką instrumentu, jaką jest okazjonalny przekaz informacji". – Pozwolenia są przyznawane na 30 dni bez opcji przedłużenia, a jeżeli jest więcej chętnych w danym miejscu na daną częstotliwość, to staramy się je przyznawać kolejnym podmiotom – stwierdza Tomaszewski.

Na podstawie okazjonalnej zgody UKE nadaje też RMF Ukraina. Stacja jest dostępna w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz).

Czytaj też: Nowy „Press": Sierakowski nie udaje reportera wojennego, dziennikarze sportowi bez fair play, a Śmigulec pisze list

(MNIE, 04.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.