Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Musk sprzedał akcje Tesli za 8,5 mld dol. akonto kupna Twittera

Akcje Tesli gwałtownie spadły, ale wciąż jej wartość oscyluje wokół biliona dolarów (screen: YouTube/TIME)

Elon Musk sprzedał akcje Tesli wartości 8,5 mld dol., ponieważ zbiera na kupno Twittera za ustaloną cenę 44 mld dol. Na ten cel zamierza przeznaczyć 21 mld dol. z własnych pieniędzy, resztę ma zebrać od banków i sponsorów.

Miliarder nie potwierdził celu sprzedaży, ale napisał na Twitterze, że nie planuje dalszego pozbywania się akcji producenta samochodów elektrycznych. Akcje Tesli gwałtownie spadły w ubiegły wtorek, firma straciła ok. 126 mld dol. (Musk miał przy tym stracić ok. 29 mld dol.), ale wciąż jej wartość oscyluje wokół biliona - według ostatnich wyliczeń wynosi nieco ponad 900 mld.

Czytaj też: Musk chce większej swobody na Twitterze. Sceptyczne podejście organizacji broniących praw człowieka

Po ostatniej sprzedaży udziałów pakiet udziałów Muska w Tesli jest wart ok. 147 mld dol. Biznesmen pozostaje największym akcjonariuszem z pakietem wynoszącym 15,6 proc.

Press

Elon Musk napisał na Twitterze, że nie planuje kolejnych sprzedaży akcji Tesli (screen: Twitter.com/elonmusk)

Musk posiada też 43,6 proc. udziałów w nienotowanej na giełdzie firmie przemysłu kosmicznego SpaceX, która podobno jest wyceniana na 100 mld dol. Według indeksu miliarderów Bloomberga majątek Muska to nadal prawie 250 mld dol. i pozostaje on najbogatszym człowiekiem na świecie.

Czytaj też: Elon Musk o przejęciu Twittera. Żartuje z Coca-Coli, McDonalda i zapowiada zmiany

Jeżeli Musk sfinalizuje wykupienie Twittera, to dokona zmian w jego zarządzie i najprawdopodobniej zastąpi dyrektora generalnego Paraga Agrawala swoim człowiekiem.

(MAC, 04.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.