Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Andrzej Siezieniewski, były prezes Polskiego Radia

Andrzej Siezieniewski był dwukrotnie prezesem Polskiego Radia (screen: YouTube/Polskie Radio)

Andrzej Siezieniewski, były prezes Polskiego Radia, nie żyje. Miał 71 lat.

"Dzisiaj nad radem zmarł Andrzej Siezieniewski, wybitny dziennikarz radiowy" - napisał na Twitterze Kamil Dąbrowa, były dyrektor Programu I Polskiego Radia.

Andrzej Siezieniewski prezesem Polskiego Radia był dwukrotnie - najpierw w latach 2002-2006, a później od sierpnia 2011 roku do początku stycznia 2016 roku, kiedy jego kadencję skróciła nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. Za jego prezesury publiczne radio zaczęło nadawać w technologii cyfrowej DAB+. Wcześniej Siezieniewski był m.in. dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i korespondentem Polskiego Radia w Moskwie. Z radiem związany był od 1972 roku.

W latach 2007-2011, a później od 2016 do 2017 roku Andrzej Siezieniewski zasiadał we władzach Zarządu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

(KOZ, 21.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.