Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marina Owsiannikowa, znana z protestu w rosyjskiej TV, korespondentką "Die Welt"

Marina Owsiannikowa protestowała, gdy spikerka rosyjskiej stacji podawała oficjalne informacje, teraz dostaje za to dodatkową nagrodę (screen: Twitter.com/grishchukroma)

Marina Owsiannikowa, która zdobyła rozgłos dzięki akcji protestacyjnej w rosyjskiej telewizji, została korespondentką niemieckiego dziennika "Die Welt", należącego do koncernu Axel Springer.

Marina Owsiannikowa nie tylko ma pisać do wydania papierowego, ale też przygotowywać materiały dla kanału telewizyjnego Die Welt TV.

Owsiannikowa 14 marca w trakcie nadawanego na żywo serwisu informacyjnego państwowej stacji Pierwyj Kanał pojawiła się na antenie z transparentem "Stop wojnie. Nie wierzcie propagandzie. Oni was okłamują"

Czytaj też: Bieliaszyn z "GW": Owsiannikowa z plakatem "No war" miała czyste intencje

Jej wystąpienie wywołało ambiwalentne opinie, gdyż otrzymała grzywnę w wysokości 30 tys. rubli (ok. 16 tys. zł), tymczasem w Rosji za treści nadawane w mediach, niezgodne ze stanowiskiem władzy, można trafić do więzienia nawet na 15 lat. Owsiannikowa w wywiadach odrzucała zarzut, że jej protest był ustawką.

(MAC, 12.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.