Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiadomości TVP przepraszają za "ukraińskie barbarzyństwo" na pasku

Belka w poniedziałkowych "Wiadomościach" TVP informowała o "ukraińskim barbarzyństwie". Stacja przeprosiła za błąd (screen: TT/RafalKrawczyk)

Podczas poniedziałkowego głównego wydania "Wiadomości" TVP tzw. belka informacyjna uzupełniająca materiał filmowy brzmiała "Debata o ukraińskim barbarzyństwie", zamiast "Debata o rosyjskim barbarzyństwie". Stacja przeprosiła za błąd, nie poinformowała jednak o konsekwencjach wobec odpowiedzialnych za wydanie.

Błąd natychmiast wychwycili widzowie komentujący program na Twitterze.

Jeszcze w tym samym wydaniu "Wiadomości" prowadząca przerwała program i sprostowała wpadkę: "A teraz muszę państwa przeprosić za błąd na belce informacyjnej, która pojawiła się w czasie tego programu. Użyliśmy przymiotnika »ukraiński«, podczas gdy chodziło nam oczywiście o »rosyjskie barbarzyństwo«" - powiedziała prowadząca "Wiadomości" Edyta Lewandowska.

Tuż po godzinie 20 na twitterowym koncie @WiadomościTVP przekazano informację: "Szanowni Państwo, przepraszamy za błędną belkę informacyjną opublikowaną w dzisiejszym wydaniu @WiadomosciTVP. Oczywiście chodziło nam o ROSYJSKIE barbarzyństwo popełnione na Ukrainie".

Wpis ten podał dalej na swoim koncie na Twitterze szef Wiadomości Jarosław Olechowski. Nie skomentował wpadki.

(MAT, 11.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.