Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Muzo.fm nie jest zainteresowane nadawaniem na ogólnopolskim multipleksie DAB+

Muzo.fm otrzymało już miejsca na lokalnych multipleksach DAB+ (fot. Hendrik B/Pexels)

Należące do Telewizji Polsat ponadregionalne Muzo.fm nie wystartowało w konkursie na nadawanie na ogólnopolskim multipleksie radia cyfrowego.

- Nie złożyliśmy wniosku - mówi Dariusz Grzywaczewski, prezes spółki będącej nadawcą rozgłośni.

Termin składania wniosków w konkursie na sześć miejsc na ogólnopolskim MUX minął w piątek. KRRiT w najbliższych dniach ma ujawnić, kto się zgłosił. Start potwierdziły Grupa ZPR Media (z Radiem Eska) i MWE Radio Michała Winnickiego (z Mixradio). W postępowaniu dla stacji ogólnopolskich bierze natomiast udział RMF FM.

Czytaj też: Eska i Winnicki wśród zainteresowanych nadawaniem na ogólnopolskim multipleksie DAB+

Wcześniej Muzo.fm brało udział w konkursach na lokalne multipleksy DAB+. Stacja otrzymała miejsca na MUX-ach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie, Rzeszowie i Toruniu. Dotychczas jednak nie została uruchomiona emisja cyfrowa.

Muzo.fm ma analogowe częstotliwości w dziewięciu miastach Polski. Udział radia w czasie słuchania w okresie grudzień 2021 - luty 2022 wynosił 0,4 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

Czytaj też: Polskie Radio szykuje kolejną rozgłośnię cyfrową - Polskie Radio Hit

(KOZ, 07.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.