Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa TVP chce się, by platformy satelitarne oferowały wszystkie wersje TVP 3

Dołączenia przez Polsat Box i platformę Canal+ wszystkich wersji TVP 3 domaga się też Jacek Kurski, prezes TVP (fot. Piotr Molęcki/East News)

Rada programowa TVP chce, aby platformy Polsat Box i Canal+ obowiązkowo udostępniały swoim abonentom wszystkie wersje TVP 3.

Obecnie w ofertach platformy Canal+ i Polsat Box jest tylko TVP 3 Warszawa. Zdaniem rady programowej TVP jest to naruszenie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji.

Czytaj też: Rada programowa TVP nie widzi propagandy w stacji i kwituje rok

"Rada programowa TVP S.A. zwraca się do KRRiT o podjęcie niezbędnych działań umożliwiających widzom dostęp do właściwych programów regionalnych tworzonych przez TVP S.A." - napisano w stanowisku.

Choć rada programowa w swoim apelu powołuje się na zasadę must carry, to jej przepisy nie nakazują platformom satelitarnym udostępniania wszystkich wersji TVP 3. W ustawie o radiofonii i telewizji podano, że muszą one mieć w ofercie jeden regionalny program telewizyjny rozpowszechniany przez TVP.

Czytaj też: Jak zachwyciły nas w telewizji tłumaczki języka migowego

Dołączenia przez Polsat Box i platformę Canal+ wszystkich wersji TVP 3 od dawna domaga się też Jacek Kurski, prezes TVP.

(MNIE, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.