Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko do wtorku zgłoszenia do Grand Press Photo 2022

Panel zgłoszeń zostanie zamknięty we wtorek 5 kwietnia o godz. 23.59. Formularze zgłoszeniowe i regulamin dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl

Już dziś, we wtorek 5 kwietnia o godz. 23.59 upływa termin zgłoszeń do XVIII edycji Grand Press Photo - Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej. Startować można w pięciu kategoriach dla zdjęć pojedynczych, trzech dla fotoreportaży oraz w projekcie dokumentalnym i Young Poland. Osobnym konkursem jest Photo Book of the Year 2021.

W tegorocznej edycji największego konkursu dla zawodowych fotoreporterów zmianie uległy niektóre kategorie.

W grupie zdjęć pojedynczych (Single) ustanowiono kategorie: 1) Current Events; 2) Climate, Responsibility; 3) People; 4) Culture, Hobby, Sport; 5) Own Vision.
Fotoreportaże (Stories) można zgłaszać w kategoriach: 1) Current Events; 2) Climate, Responsibility; 3) People.

Dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Documentary Project. Główna nagroda w konkursie przyznawana jest za Zdjęcie Roku.

Już po raz czwarty jury Grand Press Photo poszukiwać będzie też młodych talentów na rynku fotografii reporterskiej, w tym prasowej i dokumentalnej. Dla fotografów mających już dorobek fotograficzny, ale którzy nie ukończyli 26. roku życia i nie startowali dotąd w konkursie Grand Press Photo, przeznaczona jest kategoria Young Poland. Zdjęcia i/lub fotoreportaże zgłaszane w tej kategorii muszą reprezentować fotografię reporterską. W obu grupach mogą zostać przyznane: Nagroda Główna i Wyróżnienie.

W ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne, wydane po raz pierwszy w 2021 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2021.

Prace do Grand Press Photo 2022 organizator przyjmuje wyłącznie drogą elektroniczną. Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl.

Laureatów poznamy w maju 2022 roku.

(BAE, 05.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.