Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bianka Mikołajewska i Paweł Figurski w Wirtualnej Polsce. Mieśnik: To nie koniec transferów

Piotr Mieśnik zapowiada kolejne transfer (fot. materiały prasowe)

Bianka Mikołajewska, dotychczasowa wicenaczelna OKO.press, oraz Paweł Figurski, związany dotąd z "Gazetą Wyborczą", dołączają do Wirtualnej Polski, która rozbudowuje redakcję WP Magazynu. - Niewykluczone są kolejne transfery - mówi "Presserwisowi" Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP.

Bianka Mikołajewska pracę w Wirtualnej Polsce rozpocznie z początkiem lipca. – Chcę skupić się na tym, co jest moją życiową pasją i w czym czuję się najlepiej, czyli na pisaniu tekstów śledczych. Zespół, który stworzył w ostatnim czasie w Magazynie WP Paweł Kapusta, jest gwarancją, że będzie się działo. Bardzo się cieszę, że z moim udziałem – mówi Bianka Mikołajewska.

Paweł Figurski do redakcji kierowanej przez Pawła Kapustę dołączy już dziś, 1 kwietnia. Jego zadaniem będzie przygotowywanie tekstów śledczych, wywiadów i reportaży. 

– Wzmacniamy WP Magazyn, który jest szeroką formułą mieszczącą różne formy najbardziej jakościowego dziennikarstwa, a więc śledczego, reportaży czy sztuki wywiadu. Takie kompleksowe podejście przynosi nam sukcesy, czego namacalnym przejawem są nagrody, nominacje i cytowania – mówi "Presserwisowi" Piotr Mieśnik, redaktor naczelny Wirtualnej Polski. – Cały czas trzymamy rękę na pulsie w sprawie kolejnych transferów. Rolę redaktora naczelnego w tej kwestii można przyrównać do roli selekcjonera reprezentacji - to ciągła obserwacja zawodników i boiska, na którym rywalizujemy. Nie wykluczam kolejnych powołań.

Redaktor naczelny OKO.press Piotr Pacewicz informuje, że w najbliższym czasie podejmie decyzję dotyczącą zastępstwa za Mikołajewską. – Bianka to dziennikarka z dużym dorobkiem, która współtworzyła OKO.press, więc nie ukrywam, że była to dla mnie i redakcji nieprzyjemna wiadomość. Jednak rozumiem, że potrzebuje nowych wyzwań – mówi Piotr Pacewicz. – Odejście tak doświadczonej dziennikarki, jaką jest Bianka, to oczywiście cios, ale jestem pewien, że dziennikarze, których wychowała, godnie zajmą jej miejsce.

Od marca 2021 stałą pracę w zespole WP Magazynu rozpoczęła również Tatiana Kolesnychenko, wcześniej dziennikarka WP abcZdrowie. W ostatnich tygodniach można było przeczytać jej wywiady z Garrim Kasparowem, Witalijem Kliczką, Michaiłem Kasjanowem czy Mychaiłem Podoljakiem.

Paweł Figurski od 2011 roku związany był z mediami Agory. Na początku współpracował z portalem Gazeta.pl, a w 2014 roku rozpoczął pracę w krakowskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Wraz z Jarosławem Sidorowiczem otrzymał nagrodę Grand Press 2021 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl materiałów "Afera Daniela Obajtka". 

Bianka Mikołajewska w latach 2000-2013 była dziennikarką "Polityki", a później "Gazety Wyborczej". W czerwcu 2016 roku została zastępczynią redaktora naczelnego serwisu internetowego OKO.press oraz szefową działu śledczego. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich. Zdobyła tytuł Dziennikarza Roku 2016 w plebiscycie magazynu "Press".

(BAE, 01.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.