Dział: RADIO

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mniej słowa w Jedynce i Trójce zakłada korekta planu programowo-finansowego

W Trójce ma być mniej niż zakładano publicystyki i kultury (fot. Jakub Kamiński/East News)

Mniejszy udział audycji słownych w Programie I i Programie III przewiduje korekta planu programowo-finansowego Polskiego Radia - dowiedział się "Press".

Dokument, do którego dotarł "Press", zakłada w radiowej Jedynce w 2022 roku 49 proc. audycji słownych, co oznacza spadek z 61 proc. planowanych wcześniej na ten rok. W podziale na kategorie programowe mniejszy ma być udział informacji (spadek z 22 proc. do 21 proc.), kultury (z 21 proc. do 18 proc.) i edukacji (z 12 proc. do 11 proc.). Zwiększony - publicystyki (wzrost z 9 proc. do 10 proc.) i rozrywki (z 27 proc. do 31 proc.). Na podobnym poziomie (3 proc.) utrzymany zostanie odsetek treści sportowych.

Czytaj też: Polskie Radio przewiduje 64,4 mln zł straty w 2022 roku

W radiowej Trójce zmniejszy się - względem poprzednich planów na 2022 rok - udział publicystyki (spadek z 24 proc. do 14 proc.) i kultury (z 44 proc. do 39 proc.), a zwiększy - rozrywki (wzrost z 12 proc. do 28 proc.). Na identycznym poziomie będzie informacja (7 proc.), edukacja (5 proc.) i sport (2 proc.).

Polskie Radio nie odpowiedziało w piątek na nasze pytanie o powody zmian.  

(KOZ, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.