Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify wychodzi z Rosji

Spotify najprawdopodobniej zawiesi działalność w Rosji na początku kwietnia (fot. Pixabay.com)

Spotify Technology zawiesi swoją usługę w Rosji w odpowiedzi na nowe prawo medialne w tym kraju, sugerujące, że za emitowanie treści uznanych przez władze za nieprawdziwe można dostać wyrok 15 lat więzienia.

Platforma streamingowa zamknęła swoje biuro w Rosji na czas nieokreślony na początku tego miesiąca, powołując się na to, co nazwała niesprowokowanym atakiem Moskwy na Ukrainę.

Czytaj też: Nestlé po ataku Anonymous częściowo wycofuje się z Rosji

"Spotify nadal uważa, że niezwykle ważne jest, aby nasza usługa działała w Rosji po to, by dostarczać wiarygodne, niezależne wiadomości z regionu. Niestety, niedawno uchwalone przepisy, które dodatkowo ograniczają dostęp do informacji, eliminują swobodę wypowiedzi i kryminalizują niektóre rodzaje wiadomości, zagrażają bezpieczeństwu pracowników Spotify i powodują możliwości narażenia nawet naszych słuchaczy" - takie oświadczenie wydał szwedzki serwis.

Spotify najprawdopodobniej zawiesi działalność w Rosji na początku kwietnia.

(MAC, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.