Dział: PRASA

Dodano: Marzec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze relacjonujący wojnę uhonorowani Nagrodą Specjalną im. Dariusza Fikusa

Uhonorowano wszystkich dziennikarzy relacjonujących wojnę w Ukrainie (fot. Pixabay)

Nagrodą Specjalną im. Dariusza Fikusa uhonorowano wszystkich dziennikarzy, relacjonujących z wojny w Ukrainie dla polskich mediów.

Członkowie kapituły podkreślili odwagę korespondentów wojennych i ich gotowość do ponoszenia najwyższego ryzyka w imię pokazywania prawdy.

Z kolei finalistami Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby 2022 zostali: Wojciech Cieśla, Jacek Harłukowicz, Sebastian Klauziński i Konrad Szczygieł za cykl publikacji "Układ wrocławski" ("Gazeta Wyborcza", Oko.press, Fundacja Reporterów), Paweł Figurski i Jarosław Sidorowicz za cykl publikacji w "GW" pt. "Afera Daniela Obajtka" oraz Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak za cykl publikacji w Wirtualnej Polsce pt. "Jak Łukasz Mejza postanowił zarobić na cierpieniu".

Ogłoszenie nazwisk i wręczenie nagrody odbędzie się podczas majowej gali w Warszawie. Nagrodę stanowią dyplom i 10 tys. zł.

(KOZ, 23.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.