Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

28 marca ruszy Rossgram, rosyjska kalka Instagrama

Możliwe, że Rossgram to tylko zagrywka propagandowa i w wersji ogólnodostępnej nie ruszy nigdy (fot. Solen Feyissa/Unsplash)

Rosja 28 marca uruchomi serwis społecznościowy o nazwie Rossgram, mający zastąpić wyeliminowanego w tym kraju Instagrama. Początkowo dostęp dostaną tylko prokremlowscy influencerzy i powiązane z nimi marki. Nie wiadomo, kiedy serwis będzie ogólnodostępny. 

Instagram został w Rosji zablokowany w nocy z niedzieli na poniedziałek - podobnie jak wcześniej zostały zablokowane inne platformy należące do koncernu Meta. Rossgram ma kopiować rozwiązania Instagrama, będzie także podobnie wyglądać. Na platformie mają pojawić się nowe rozwiązania związane z monetyzacją materiałów pochodzących od twórców. Sceptyczni eksperci od mediów społecznościowych - także w Rosji - zwracają uwagę, że informacja o budowie Rossgrama może być jedynie propagandową zagrywką i serwis w wersji ogólnodostępnej nigdy nie ruszy.

(MAC, 18.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.