Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter uruchamia nową wersję omijającą rosyjską cenzurę

Z nową wersją Twittera można się połączyć po zainstalowaniu przeglądarki Tor (fot. Pexels.com)

Twitter uruchomił nową wersję serwisu omijającą rosyjską cenzurę. Poinformował o tym ekspert ds. bezpieczeństwa w internecie Alec Muffett, cytowany w czwartek przez agencję Associated Press.

"To prawdopodobnie najważniejszy i najdłużej oczekiwany tweet, jaki kiedykolwiek napisałem" - przyznał Muffett na Twitterze. AP podała też, że nad przywróceniem dostępu odebranego przez rosyjskie władze pracuje także Facebook.

Czytaj też: Prorosyjskie trolle straszą uchodźcami innej narodowości niż ukraińska

Z nową wersją Twittera można się połączyć po zainstalowaniu przeglądarki Tor, pozwalającej uzyskać dostęp do stron w tzw. dark web, kojarzonej z nielegalnymi witrynami, używanej jednak często przez osoby chcące zachować anonimowość w sieci. Także przez próbujących uzyskać dostęp do ocenzurowanych stron czy serwisów.  

Czytaj też: W Rosji problemy z dostępem do Facebooka i stron niezależnych mediów

Zablokowane przez Rosję serwisy Facebooka oraz BBC również dysponują wersjami dostępnymi poprzez przeglądarkę Tor. Prace nad nową wersją Twittera rozpoczęto jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

(MAC, 11.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.