Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei

Robert Lewandowski był ambasadorem marki od siedmiu lat (fot. Jakub Kamiński/East News)

Robert Lewandowski nie będzie już ambasadorem chińskiego koncernu technologicznego Huawei. Jest to reakcja na doniesienia sugerujące, że firma pomaga władzom rosyjskim odpierać ataki cybernetyczne.

O zakończeniu współpracy poinformował Tomasz Zawiślak, menedżer piłkarza, który stwierdził, że decyzja została podjęta w poniedziałek przez zawodnika. - Z naszej strony realizacja świadczeń promocyjnych została wstrzymana - wyjaśnił. 

Lewandowski był ambasadorem marki od siedmiu lat, promując sprzęt chińskiego producenta w Europie Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Piłkarz nie jest pierwszym ambasadorem, który zrezygnował ze współpracy z chińską firmą w ostatnich latach.

W grudniu 2020 roku francuski zawodnik Atletico Madryt Antoine Griezmann w trybie natychmiastowym ogłosił zakończenie współpracy z Huawei. Powodem były doniesienia "Washington Post" na temat wsparcia spółki dla chińskiego reżimu, oskarżanego o prześladowania mniejszości muzułmańskiej Ujgurów. Lewandowski nie odniósł się wtedy do zarzutów dotyczących firmy.

(KAP, 08.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.