Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anonymous wyłączają stronę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa

Działania Anonymous spowodowały, że dostęp do strony FSB stał się niemożliwy (screen: Twitter.com/YourAnonNews)

Grupa hakerów Anonymous w sobotę sparaliżowała działalność strony internetowej rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), na której pojawił się komunikat informujący o błędzie i braku dostępu. Grupa o swojej akcji poinformowała na Twitterze.

Ukrainska Prawda objaśniła, że najprawdopodobniej został przeprowadzony atak typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service). Wcześniej hakerzy napisali na Twitterze, że "mają informacje o ataku terrorystycznym przeprowadzonym przez Władimira Putina, który wykorzystuje siły zbrojne do terroryzowania niewinnej ludności cywilnej suwerennego państwa". Pod tym wpisem zamieszczono grafikę przedstawiającą stronę FSB z numerem telefonu, pod który należy dzwonić w przypadku posiadania informacji o dokonanym bądź nadchodzącym zamachu terrorystycznym.

Czytaj też: Platforma Steam zablokowała dostęp graczom z rosyjskim kontem

Jednocześnie Ukraińska Państwowa Służba Łączności i Ochrony Informacji poinformowała, że ukraińskie strony internetowe są nieustannie atakowane przez rosyjskich hakerów. Wśród hakowanych znalazły się strony należące do urzędu prezydenta Ukrainy, parlamentu, gabinetu Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

(MAC, 07.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.