Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pracownicy "Super Expressu" i radia SuperNova prowadzą zbiórkę dla uchodźców

W ubiegłym tygodniu do Ukrainy pojechały dary zebrane przez Vox FM (screen: Twitter.com/Voxfmpl)

"Super Express" i Radio SuperNova do środy zbierają najpotrzebniejsze rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Oprócz zbiórki Grupa ZPR uruchomiła też bazę mieszkań oferowanych Ukraińcom przez pracowników firmy.

- To naprawdę rzeczy najpotrzebniejsze, ich listę skonsultowaliśmy z Mazowieckim Oddziałem Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża - informują pracownicy radia SuperNova zajmujący się zbiórką.

"Ludzie mają otarcia, odparzenia, rany"

Zwracają uwagę, że wśród najpotrzebniejszych przedmiotów znalazły się takie, o których normalnie - przygotowując pomoc - mało kto myśli. To na przykład stojące suszarki do ubrań, naczynia jednorazowe czy ampułki soli fizjologicznej lub nożyczki do opatrunków.

Czytaj też: Fundacja "Gazety Wyborczej" przekaże ponad 150 tys. euro ukraińskim dziennikarzom

- Artykuły medyczne potrzebne są ludziom, którzy już dotarli do Polski. Mają otarcia, odparzenia, rany - tłumaczą organizatorzy.

Obecna zbiórka jest już drugą w ciągu tygodnia Grupy Radiowej Time, działającej w ramach ZPR Media. Dary z poprzedniej, zorganizowanej przez radio Vox FM, trafiły na tereny objęte wojną. Przez dwa weekendowe dni zbierano odzież i wyposażenie wojskowe, żywność i solidne buty. Wynik zbiórki przekroczył wszelkie oczekiwania. Z Warszawy na Ukrainę wyruszył konwój złożony z tira i wyładowanych po dach sześciu busów.

Konkretna pomoc

- Obecna akcja to kontynuacja zbiórki zorganizowanej przez Vox FM - mówi Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny "Super Expressu". - Dzięki współpracy z PCK możemy się skupić na bardzo konkretnej pomocy.

Zbiórka SuperNovej potrwa do środy. Wtedy będzie znana jej skala. Ale już w weekend potrzebne Ukraińcom przedmioty zapełniały kolejne kartony ustawione przy portierni w siedzibie radia przy ul. Jubilerskiej w Warszawie.

Czytaj też: Hiszpański dziennikarz zatrzymany przez ABW. Jest podejrzany o szpiegostwo

Grupa ZPR, w skład której wchodzą "Super Express" i obie rozgłośnie, utworzyła też bazę mieszkań dla uchodźców, oferowanych przez pracowników firmy. Każdy pracownik może zadeklarować chęć przyjęcia uchodźców, wypełniając specjalnie przygotowany formularz.

(PAR, 07.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.