Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polscy operatorzy komórkowi reagują na wojnę w Ukrainie

T-Mobile i Play oferują darmowe rozmowy do Ukrainy (fot. Jonas Leupe/Unsplash)

Polskie sieci komórkowe Plus, Play i T-Mobile poinformowały użytkowników o specjalnych promocjach, które mają na celu wsparcie obywateli Ukrainy mieszkających na terenie Polski.

Play od 25 lutego spółka przyznaje 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę. Dla wszystkich klientów obniżono cenę połączeń do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell). Cena zmieniła się z 29 gr/min na 5 gr/min.

Czytaj też: Militarna inwazja Rosji na Ukrainę. Polskie media relacjonują agresję

Podobną decyzję podjął T-Mobile Polska, który przekaże swoim klientów 300 minut (wymiennych na sms-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, darmowe 10 GB danych i automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.

Należący do Polkomtela Plus przekaże swoim abonentom na kartę bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie i darmowy jednorazowy pakiet 10 GB. Sieć poinformowała również o nowej promocyjnej stawce 19 gr/min na połączenia do wszystkich sieci do Ukrainy – dostępna dla użytkowników wszystkich ofert na kartę oraz ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r. 

(KAP, 24.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.