Dział: INTERNET

Dodano: Luty 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polityka uruchamia płatny serwis popularnonaukowy Pulsar

Pulsar jest dostępny w subskrypcji cyfrowej (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Polityka uruchomiło serwis popularnonaukowy Pulsar (Projektpulsar.pl). Będzie bazował na materiałach miesięczników "Wiedzy i Życia" i "Świata Nauki" oraz tygodnika "Polityka". Redaktorem naczelnym jest Karol Jałochowski, a jego zastępczynią Katarzyna Czarnecka.

W serwisie będą publikowane aktualności ze świata nauki, pogłębione artykuły, a także podcasty i cyfrowe wydania "Świata Nauki" oraz "Wiedzy i Życia". 

Ile kosztuje?

Pulsar jest dostępny w subskrypcji cyfrowej, czytanie kilku artykułów miesięcznie będzie bezpłatne. Prenumerata miesięczna kosztuje 19,99 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc w cenie 9,90 zł). Przy płatności z góry za dostęp na 90 dni opłata wyniesie 69,99 zł.

Kto pisze?

W serwisie będą publikować autorzy znani z papierowych łamów obu miesięczników oraz z tygodnika "Polityka". Oprócz tego pisać będą dziennikarze naukowi i felietoniści oraz ludzie nauki, wśród nich Daniel C. Dennett (filozof umysłu), Melanie Mitchell (znawczyni sztucznej inteligencji), Marek Żukowski, Artur Ekert i Charles H. Bennett (specjaliści od kwantowej teorii informacji).

Czytaj też: Naczelna "Vivy!" chce zerwać współpracę z Jerzym Iwaszkiewiczem. Przez politykę

Z serwisu można także korzystać w ramach uruchomionego przez wydawnictwo Polityka Pakietu Uniwersum. Kosztuje on 39,99 zł miesięcznie i umożliwia dostęp do wszystkich tytułów i produktów wydawnictwa: tygodnika "Polityka", aplikacji "Fiszki Polityki", dwutygodnika "Forum", wydawnictw specjalnych "Pomocnik Historyczny", "Niezbędnik Inteligenta", "Salon", "Poradnik Psychologiczny JA MY ONI" oraz miesięczników popularnonaukowych "Świat Nauki" oraz "Wiedza i Życie".  

(BAE, 23.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.