Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trump ruszył ze swoją aplikacją w Apple App Store

Donald Trump nie ma kont w głównych social mediach, wystartował więc z własnym medium (fot. Wikimedia Commons)

Nowe przedsięwzięcie Donalda Trumpa, aplikacja Truth Social, zostało uruchomione w Apple App Store. Oznacza to powrót byłego prezydenta USA do mediów społecznościowych po tym, jak w zeszłym roku (czasowo w styczniu i ostatecznie w czerwcu) jego konta zostały zablokowane na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube.

Aplikacja była dostępna do pobrania na krótko przed północą w niedzielę. Została automatycznie pobrana na urządzenia Apple Inc należące do użytkowników, którzy zamówili aplikację w przedsprzedaży. W ubiegłym tygodniu wersja beta była testowana przez 500 wybranych użytkowników.

Trump Media & Technology Group (TMTG) chce wejść na giełdę w Nowym Jorku poprzez fuzję z firmą Digital World Acquisition Corp (DWAC). Dzięki temu może liczyć na wsparcie w postaci 293 mln dol. W grudniu TMTG pozyskała 1 mld dol. od prywatnych inwestorów. 

Aplikacja została uruchomiona w Dniu Prezydenta, święcie obchodzonym w Stanach Zjednoczonych zawsze w trzeci poniedziałek lutego.

(MAC, 22.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.