Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Menedżer Facebooka uwikłany w aferę pedofilską

Nagranie na Twitterze udostępnił amerykański dziennikarz Andy Ngo (screen: Twitter.com/MrAndyNgo)

Menedżer ds. rozwoju społeczności w Facebooku Jeren Andrew Mills został przyłapany na wymienianiu wiadomości o charakterze erotycznym z osobą podającą się za 13-letniego chłopca.

O zdarzeniu na Twitterze poinformował amerykański dziennikarz Andy Ngo, redaktor naczelny portalu The Post Millenial. Pokazał nagranie udostępnione przez grupę "Predator Catcher Indianapolis" z pokoju w hotelu Le Meridien Columbus w Ohio, gdzie 35-letni Miles umówił się z, jak mniemał, nastolatkiem.

Miles poza działalnością dla koncernu Meta jest jedną z czołowych postaci grupy LGBTQ+, Equality California i znanym działaczem na rzecz mniejszości seksualnych. Po zdarzeniu usunął swoje konta w mediach społecznościowych: na LinkedIn, Twitterze, Instagramie i Facebooku.

Czytaj też: Meta w Wielkiej Brytanii przed pozwem o ponad 2 mld funtów

Grupa łowców pedofili, która go namierzyła, przekazała dowody organom ścigania w stanie Kalifornia, gdzie Miles mieszka na stałe.

(MAC, 20.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.