Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po raz pierwszy w historii w kampanii Victoria's Secret występuje modelka z zespołem Downa

Sofía Jirau, modelka z zespołem Downa, wystąpi w pierwszej kampanii pod kierownictwem nowego dyrektora kreatywnego Raúla Martineza (fot. materiały prasowe)

Sofía Jirau przechodzi do historii jako pierwsza modelka Victoria's Secret z zespołem Downa. Obok 17 innych kobiet występuje w najnowszej kampanii firmy "Love Cloud". 

"Pewnego dnia zamarzyłam sobie coś, pracowałam nad tym i dziś to marzenie się spełniło. W końcu mogę zdradzić Wam mój wielki sekret" – napisała Jirau na swoim Instagramie. – "Jestem pierwszą modelką Victoria’s Secret z zespołem Downa!".

W kampanii wystąpią także: top modelki Hailey Bieber i Taylor Hill, modelka transpłciowa Valentina Sampaio, modelka w zaawansowanej ciąży Sylvia Buckler, modelka z niepełnosprawnością Miriam Blanco. 

Kolekcja Love Cloud to pierwsza kampania pod kierownictwem nowego dyrektora kreatywnego Raúla Martineza, który do firmy dołączył w styczniu.

"Love Cloud Collection to ważny moment w ewolucji marki" – powiedział cytowany przez ABC News główny dyrektor kreatywny Victoria's Secret Raúl Martinez. "Ta kampania jest ważną częścią nowego standardu Victoria's Secret, który tworzymy."

Firma od lat była krytykowana za promowanie nierealnych kanonów kobiecości i uprzedmiotowanie kobiet - jej symbolem były szczupłe supermodelki w szpilkach i koronkach, które od 1995 roku brały udział w corocznych pokazach mody. Show był transmitowany w amerykańskiej telewizji w prime time, a w 1999 roku - również na ekranie na Times Square w Nowym Jorku. Aniołkami VS były m.in. Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio, Gisele Bündchen, Heidi Klum. Ostatni pokaz zorganizowano w 2018 roku.

Victoria's Secret spotkała się wtedy ze szczególną krytyką po tym, jak Ed Razek, były dyrektor ds. marketingu w L Brands (spółce macierzystej Victoria's Secret), powiedział w "Vogue'u", że jego zdaniem Victoria's Secret nie powinna uwzględniać modelek plus-size czy transpłciowych do swojego corocznego pokazu mody, "bo show jest fantazją". Cieniem na wizerunku położyły się także ujawnione przez media powiązania założyciela firmy Lesliego Wexnera z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

W czerwcu ubiegłego roku amerykański producent bielizny Victoria's Secret, znany z corocznych pokazów mody z udziałem supermodelek, zrezygnował ze słynnych Aniołków. Zastąpił je ambasadorkami cieszącymi się uznaniem m.in. za dokonania zawodowe. Wśród nich były m.in.: działaczka na rzecz równości płci i aktywistka LGBT Megan Rapinoe, narciarka o chińskich korzeniach Eileen Gu, hinduska aktorka i producentka filmowa Priyanka Chopra Jonas.

(BAE, 18.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.