Dział: INTERNET

Dodano: Luty 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rumble oferuje Joemu Roganowi 100 mln dol. za odejście ze Spotify

Joe Rogan nie komentuje oferty (fot. Wikimedia Commons/Joerogan)

Rumble Inc., popularna wśród amerykańskich konserwatystów witryna wzorująca się na YouTube, zaoferowała Joemu Roganowi 100 mln dol. w ciągu czterech lat za wszystkie programy, jakie w tym czasie wyprodukuje. 

Najpopularniejszy amerykański podcaster, mający kontrakt na wyłączność ze Spotify, niedawno przepraszał za treści dezinformujące na temat pandemii. Stało się to niedługo po tym, jak znani twórcy i autorzy piosenek, w tym Neil Young i Joni Mitchell, w geście protestu ściągnęli swoje treści z platformy streamingowej.

Incydenty skłoniły Spotify do dołączania do wszystkich podcastów ostrzeżenia, że zawierają kontrowersyjne treści.

Rumble na swoim koncie twitterowym opublikował list do Rogana. „A może przyniesiesz wszystkie swoje programy do Rumble, zarówno stare, jak i nowe, bez cenzury, za 100 milionów dolarów w ciągu czterech lat?” - napisano.

Podcast „The Joe Rogan Experience” stał się jednym z najpopularniejszych na Spotify odkąd platforma streamingowa zaczęła go prezentować w 2020 roku. "The Wall Street Journal" poinformował wtedy, że umowa licencyjna na ten program była warta więcej niż 100 mln dol.

Uruchomiony w 2013 roku kanadyjski serwis Rumble zawarł również umowę na dostarczanie wideo i streamingu dla Truth Social, tworzonej przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa aplikacji społecznościowej.

(MAC, 09.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.