Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta zapłaci 2 mln dol. kary za przejęcie platformy Giphy

Perturbacje związane z transakcję powoli docierają do Mety (fot. Pixabay.com)

Brytyjski regulator ds. konkurencji (The Competition and Markets Authority - CMA) nałożył na Meta Platforms grzywnę w wysokości 1,5 mln funtów (2 mln dol.) za problemy związane z zakupem platformy animowanych obrazów Giphy.

CMA zajmuje twarde stanowisko wobec koncernów technologicznych, badając ich dominację na rynkach takich jak reklama cyfrowa. Jednym z przejawów tej działalności są próby zablokowania umowy pomiędzy Facebookiem a Giphy. Regulator nakazał właścicielowi Facebooka, Instagrama i WhatsAppa sprzedaż platformy nabytej w maju 2020 roku za 400 mln dol.

Czytaj też: Akcje Facebooka spadły o 23 proc. Meta traci na wartości 200 mld dol.

W piątek CMA poinformował, że Meta nie spełnia pewnych aspektów dotyczących wymogów obsługi Giphy. Naruszenia określono jako poważne i szczególnie rażące w sytuacji, gdy regulator dopiero bada transakcję i nie wyraził na nią ostatecznej zgody.

(MAC, 07.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.