Dział: INTERNET

Dodano: Luty 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małopolska kurator oświaty została youtuberką. Chce "nawiązać kontakt z uczniami"

Filmy kuratorium mają pojawiać się na kanale raz na tydzień (screen Youtube.com/Kuratorium Oświaty w Krakowie)

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, która ostatnio zasłynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi o szczepieniach, założyła kanał na YouTubie, gdzie będzie opowiadać o pracy kuratora. "Będę nagrywać filmiki, odpowiadać na wasze pytania, będę też mówić o tym, co ja uważam za ważne" - zapowiada Nowak.  

Cykl pt. "Zadaj pytanie kurator oświaty" to pomysł kuratorium na nową formę komunikacji z uczniami, rodzicami, nauczycielami i "wszystkimi, którzy są ciekawi ich pracy".

Pierwsze filmy mają dotyczyć najbardziej aktualnych tematów, w tym zmian, jakie wejdą do polskich szkół, jeśli prezydent podpisze ustawę "lex Czarnek", poszerzającą znacznie kompetencje kuratorium. Filmy mają pojawiać się na kanale raz w tygodniu. Na razie będą nagrywane w gabinecie Nowak, ale pomysłodawcy nie wykluczają zmiany konwencji.

W ramach formatu przewidziano sesje Q&A. Kuratorium zachęca do komentowania, zadawania pytań w komentarzach lub wysyłania ich pod swój adres mailowy. I apeluje o zachowanie kultury wypowiedzi, przestrzegając, że komentarze zawierające treści wulgarne i obraźliwe będą usuwane.

- Zapraszam wszystkich uczniów: dziewczyny i chłopców, do tego, żebyśmy razem porozmawiali - mówi w zapowiadającym serię filmiku kurator Nowak. - Będę nagrywać filmiki, będę odpowiadać na wasze pytania, będę też mówić o tym, co ja uważam za ważne. Razem porozmawiajmy, zapraszam.

Małopolska kurator oświaty Barbarze Nowak zasłynęła z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio publicznie mówiła o szczepieniach na COVID-19. Podczas wywiadu w Radiu Zet nazwała szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem, którego konsekwencje nie są dziś do końca znane". Na tę wypowiedź zareagował minister zdrowia Adam Niedzielski, który stwierdził stanowczo, że osoby takie jak Barbara Nowak nie powinny zajmować się edukacją dzieci.

(BAE, 04.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.