Dział: PRASA

Dodano: Luty 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maile Dworczyka: doradcy premiera kreowali w mediach kampanię przeciwko LGBT. W tle "Super Express"

Mariusz Chłopik przesłał w mailu fragmenty wydania "Super Expressu", w którym pojawiły się treści w kontrze do środowiska LGBT

Serwis Poufnarozmowa.com ujawnił kolejne maile, które wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Wynika z nich, że doradcy premiera Mateusza Morawieckiego kreowali medialną nagonkę na środowisko LGBT. 

Mail, który we wtorek opublikował serwis Poufnarozmowa.com, został wysłany przez Mariusza Chłopika, nieformalnego doradcę premiera Morawieckiego, 14 marca 2019 roku. Chłopik skierował go do osób pracujących wówczas w kancelarii premiera, w tym Anny Plakwicz, Piotra Matczuka (oboje współpracowali ze sztabem wyborczym PiS), Tomasza Matyni, szefa Centrum Informacyjnego Rządu, Beaty Mazurek, wówczas rzeczniczki prasowej PiS, oraz Krzysztofa Sobolewskiego, szefa komitetu wykonawczego PiS. 

Czytaj też: Nowa kolejność zwrotek Mazurka Dąbrowskiego? Hymn według Ministerstwa Kultury

W mailu Mariusz Chłopik przesłał fragmenty wydania "Super Expressu", które ukazało się następnego dnia, czyli 15 marca 2019 roku. W wydaniu opublikowano wyniki sondażu na temat karty LGBT w szkołach; materiał znalazł się na okładce i nosił tytuł: „Polacy nie chcą karty gejów i lesbijek”. W numerze pojawił się także wywiad ze sportsmenką Zofią Klepacką, która znana jest z krytyki środowiska LGBT. Chłopik napisał, że wysyła "zgodnie z rozmową z Michałem (najprawdopodobniej Dworczykiem - przyp. red.) i Krzysztofem (najprawdopodobniej Sobolewskim - przyp. red.) to, co jutro będzie w SE". 

W dalszej części wiadomości napisał: "Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało się nam z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka. Szukam dalej takich osób" (pisownia oryginalna - przyp. red.).  

Zarówno Zbigniew Boniek, jak i Zofia Klepacka odcinają się od jakichkolwiek związków z doradcą premiera.

"Manipulacje @ChlopikMAriusz mnie nie interesują" – napisał krótko Boniek na Twitterze. Zofia Klepacka natomiast w rozmowie z serwisem Sportowefakty.wp.pl powiedziała: "Nikt się ze mną nie spotykał, nie zlecał pisania czegokolwiek ani udzielania wywiadów. Po prostu zadzwonił do mnie w tamtym czasie »Super Express« i zapytał, czy nie chciałabym porozmawiać. Podobnie jest w przypadku kontaktów z innymi mediami". 

Z redaktorem naczelnym "Super Expressu" Grzegorzem Zasępą nie udało nam się skontaktować. 

Od początku czerwca 2021 roku w internecie pojawiają się zrzuty ekranu maili pochodzących z prywatnej skrzynki pocztowej Michała Dworczyka, a także innych polityków czy działaczy związanych z obozem władzy. Rządzący nie potwierdzają ich prawdziwości i unikają komentowania tej korespondencji.

(BAE, 02.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.