Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Pańczyk przewodniczącą rady nadzorczej Brand New Galaxy

Anna Pańczyk stanowisko w Brand New Galaxy obejmuje od dziś (fot. Adam Jagielak)

Do Brand New Galaxy dołącza Anna Pańczyk, obejmując funkcję przewodniczącej rady nadzorczej w głównej spółce grupy - BNG Holding. Piotr Morkowski, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej BNG, pozostaje w strukturach zarządzających BNG i ma być bardziej zaangażowany w prace z zarządami poszczególnych spółek. Zmiana obowiązuje od dziś (1 lutego).

Decyzja o powołaniu Pańczyk na to stanowisko ma znaczenie strategiczne i jest związana z globalnym rozwojem całej grupy BNG.

Wzmocnienie dla wszystkich podmiotów BNG

Pańczyk będzie kierowała pracami rady składającej się z głównych inwestorów grupy oraz ekspertów branżowych. Powołanie nowej przewodniczącej rady nadzorczej Brand New Galaxy ma być wzmocnieniem dla wszystkich podmiotów BNG. W nowej funkcji Pańczyk będzie miała wpływ na działania prowadzone w obszarach globalnego rozwoju biznesu, struktur organizacyjnych i procesów biznesowych, z naciskiem na przyrost międzynarodowych talentów oraz synergię działań wewnątrz grupy. Nowa przewodnicząca ma zwiększyć zaangażowanie rady w strategiczne plany i skoordynować jej bliższą współpracę z zarządem BNG.

- Kierowanie radą nadzorczą to zupełnie coś innego niż zarządzanie agencją – podkreśla Pańczyk w rozmowie z „Presserwisem”. – To praca na innym poziomie, szczególnie że BNG to grupa działająca globalnie, obecna na kilku kontynentach, niezwykle dynamiczna i szybko rosnąca.

Pańczyk pracować będzie z Londynu, ale - jak podkreśla - w dobie pandemii i pracy zdalnej nie stanowi to problemu. – Oczywiście, będę przyjeżdżać do Polski, na początku nawet bardzo często - dodaje.

Pańczyk przez ostatnie lata pełniła funkcję CEO we wiodących agencjach reklamowych Grupy WPP – Grey Poland oraz Grey London. Stanowisko CEO Grey London objęła w styczniu 2019 roku, zajmowała je do października 2020. Przedtem pełniła funkcję CEO Grey Group Poland (od 2015 roku), zarządzając spółkami w ramach grupy, tj. Grey Worldwide Warszawa, Testardo, Grey Works, Cohn & Wolfe oraz Grey Digital. Wcześniej spędziła siedem lat jako CEO i prezeska w Change Integrated. Karierę rozpoczęła w Saatchi & Saatchi Polska, gdzie zajmowała stanowiska kierownicze, pracę tam zakończyła jako deputy managing director.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas czteroletniej pracy Anny Pańczyk na stanowisku CEO Grey Group Poland agencja znalazła się w pierwszej trójce najczęściej nagradzanych agencji kreatywnych w Polsce. Magazyn "Press" przyznał zarządzanej przez nią agencji tytuł Efektywność Roku 2018, a w konkursie Innovation 2018 otrzymała tytuł Najbardziej Innowacyjnej Agencji. Anna Pańczyk została AD wo/MAN Roku 2018 w kategorii Agencje reklamowe.

W roku 2020 Pańczyk uznano za jedną ze 100 kluczowych osób reklamy według magazynu "Campaign UK" w ramach „The first A List of the 2020s”, w tym samym roku dołączyła do IPA Council.

Brand New Galaxy (BNG) to niezależna grupa agencji marketingowych i technologicznych. Została założona w Warszawie w 2017 roku i liczy obecnie ponad 600 pracowników. W skład Brand New Galaxy wchodzą: Pathfinder 23 - globalna agencja e-commerce; Synthrone - narzędzie do automatyzacji e-commerce; Spacecamp - globalna agencja digital; Life on Mars - studio produkcyjne Beauty & Fashion; New Gravity - partner IT; Voyager - agencja e-biznesu; Robonauts Pictures - dom produkcyjny e-commerce; content26 - agencja Amazon, Man on the Moon - agencja HR; Brand New Galaxy MEA — regionalne biuro w Dubaju; Brand New Galaxy AMS - regionalne biuro w Amsterdamie. Brand New Galaxy należy do Stagwell Global Affiliates.

(AMS, 01.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.