Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Internauci krytykowali. Nie będzie cyklu o Polskim Ładzie w Polsat News

Dorota Gawryluk wyjaśnia, że rozmowy z udziałem ekspertów ministerstwa na pewno nie będą emitowane cyklicznie (screen Youtube.com/polsanews.pl)

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że Polsat News pokaże cykl rozmów o Polskim Ładzie. Stacja zaprzeczyła, że był on planowany. W konsekwencji resort finansów przyznał, że doszło do nieporozumienia.

Informacja o programie pojawiła się w niedzielę na twitterowym profilu Ministerstwa Finansów. "Ruszamy z cyklem codziennych porannych rozmów na temat wybranych rozwiązań podatkowych #PolskiŁad" - napisano. Zapowiedziano też, że 24 stycznia po 9 rozmowę poprowadzi dziennikarz Polsat News Igor Sokołowski.

- To jest nieporozumienie, nie ma żadnego cyklu. Zgłosiliśmy się do Ministerstwa Finansów z pytaniem, kto wyjaśni wątpliwości naszych widzów. Oni wystawili nam gościa i uznali, że jest jakiś cykl - mówi "Pressowi" Dorota Gawryluk, dyrektorka pionu informacji i publicystyki Polsatu. Podkreśla, że Polsat News nie nawiązał współpracy z ministerstwem, a za całą sytuację stacja ma do resortu ogromne pretensje.

Krytyka współpracy Polsat News i Ministerstwa Finansów

Po ogłoszeniu przez Ministerstwo Finansów informacji o cyklu w Polsat News stacja była mocno krytykowana w mediach społecznościowych. "Zatem Polsat już przeszedł z fazy udawania niezależnych mediów do fazy - oficjalnego kanału propagandowego PiS", "Brawo @PolsatNewsPL! Brakowało nam dowodów, że jesteście propagandą PiSu!" - pisali użytkownicy Twittera.

- Niestety, życie. Jak człowiek robi coś, co wszystkich interesuje, to musi brać to pod uwagę - mówi Gawryluk, komentując krytykę pod adresem stacji.

Czytaj więcej: masowe odejścia z Polsat News. Jakie są powody?

Mimo krytyki w poniedziałek w Polsat News gościem był jednak ekspert ministerstwa. Rozmowy nie przeprowadził jednak zapowiadany przez resort Igor Sokołowski, lecz inny dziennikarz stacji - Bartosz Kwiatek. - Nie prowadziłem i nie będę prowadził rozmów, o których pisało Ministerstwo Finansów - informuje nas Sokołowski. 

Dorota Gawryluk wyjaśnia, że była to zwykła rozmowa w ramach serwisu. Jak podkreśla, nie ma możliwości, żeby takie wywiady były nadawane codziennie. - Jeśli robimy jakiś cykl debat, to muszą być w nim wszystkie strony tej debaty, a tu nie ma czegoś takiego - zaznacza. 

"Doszło do nieporozumienia"

W poniedziałek po południu Ministerstwo Finansów przekazało "Pressowi", że doszło do nieporozumienia, które - według resortu - miało już zostać wyjaśnione z redakcją Polsat News. - Nieporozumienie wynikało z faktu, że rozmawiamy z wieloma mediami o różnego rodzaju akcjach informacyjnych i błędnie zinterpretowaliśmy prośbę redakcji o umówienie eksperta MF na rozmowę na temat Polskiego Ładu. Obecnie nie prowadzimy żadnego wspólnego projektu z redakcją Polsat News - informuje Anna Bracik, dyrektorka biura komunikacji i promocji w Ministerstwie Finansów.

Czytaj więcej: o Polskim Ładzie najchętniej dyskutowano na Twitterze

Polski Ład to wprowadzana przez rząd reforma systemu podatkowego. Przepisy zawierają jednak szereg błędów i wywołały zdezorientowanie wśród podatników.

(MNIE, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.