Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbiórka na Telefon Zaufania przekroczyła próg miliona złotych. Siła Twittera i zrzutki.pl

Dzięki zebraniu miliona złotych Telefon Zaufania będzie mógł działać przez całą dobę (screen: zrzutka.pl)

Zbiórka na dalsze działanie Telefonu Zaufania prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przekroczyła dziś próg miliona złotych. Serwis społecznościowy Twitter zmobilizował do wpłat około 25 tysięcy internautów. Oznacza to, że Telefon będzie mógł funkcjonować przez całą dobę, a każda wiadomość online doczeka się odpowiedzi.

O podbramkowej sytuacji Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży dowiedzieliśmy się w poniedziałek, 17 stycznia 2022. To wtedy Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę poinformowała, że nie dostanie żadnego rządowego wsparcia finansowego. Rząd bowiem promuje swój Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (pod numerem 800121212).

Założenie zbiórki na Telefon Zaufania

W tym samym dniu Aleksander Twardowski, przedsiębiorca, felietonista i aktywista założył zbiórkę na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży na portalu zrzutka.pl oraz zaczął promować ją na Twitterze. W ciągu kilku godzin udało się osiągnąć pierwszy próg 350 tysięcy złotych, co pozwoliło uchronić Telefon Zaufania od zamknięcia. Dzisiaj natomiast przekroczono próg drugi – milion złotych.

Dzięki zebraniu takiej kwoty obsługa Telefonu Zaufania będzie mogła działać 24 godziny na dobę, zarówno przy samych telefonach, jak i przez internet, odpowiadając na wszystkie wiadomości online.

"Zbierzmy te pieniądze, a PiS-owi krzyż na drogę"

Brak finansowego wsparcia rządu dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę mógł przyczynić się do całkowitego zamknięcia Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Bez niego nie dałoby się przeprowadzić wielu interwencji, które niejednokrotnie ratują dzieciom życie. – Rocznie ponad 1200 dzieciaków próbuje odebrać sobie życie. To czworo dzieci dziennie – napisano w opisie zbiórki.

–  Dziecięca psychiatria leży - w aż pięciu województwach nie było w 2020 choćby jednego dziennego oddziału psychiatrii dziecięcej. W takich okolicznościach rząd PiS postanowił nie wspierać już finansowo Telefonu Zaufania prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę - na ten cel Fundacja nie dostanie już ani złotówki – głosi dalej komunikat. – Zbierzmy te pieniądze, a PiS-owi krzyż na drogę.

Akcja była silnie promowana w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Twittera wspierał ją m.in. dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner, zaangażowany (za przyczyną swoich reportaży) w sprawy psychiatrii dziecięcej.

W chwili pisania tego tekstu zebrano już 1 189 810 złotych, a do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 29 dni. Można ją wesprzeć pod tym linkiem.

Stronę Fundacji i istniejące w jej ramach narzędzie do przygotowywania oraz podpisywania petycji online stworzyła agencja 180heartbeats + JUNG v MATT.

(HAD, 18.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.