Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Wiktor Bołba, kustosz muzeum Legii Warszawa, autor książek i jeden z twórców magazynu "Nasza Legia"

Kustosz muzeum, autor książek, twórca kibicowskiego magazynu. Wiktor Bołba był wieloletnim kibicem Legii Warszawa (screen: YouTube/Legia Warszawa)

Wiktor Bołba nie żyje. Był kustoszem muzeum Legii Warszawa, autorem książek o Kazimierzu Deynie i Lucjanie Brychczym oraz jednym z twórców kibicowskiego magazynu "Nasza Legia". Miał 64 lata.

Zmarł Wiktor Bołba. Jak podaje Onet.pl, przegrał walkę z koronawirusem. Z klubem był związany od ponad 50 lat.

To on stworzył oraz był kustoszem muzeum Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3. To również jeden z twórców wydawanego od 1997 do 2013 roku czasopisma "Nasza Legia". Kibicowski magazyn doczekał się łącznie 642 numerów.

Był także autorem kilku książek. Udokumentował wspomnienia Lucjana Brychczego w pozycji pt. "Kici" (nazwana tak od pseudonimu piłkarza), wraz z Robertem Piątkiem z "Przeglądu Sportowego" napisał "Legia Warszawa 1916/2016", która opowiadała o stuletniej historii klubu, przygotował też książkę o Kazimierzu Deynie, pt. "Deyna. Geniusz futbolu, książę nocy". 

– Dziś odszedł ktoś, kto był dla mnie kimś ważnym – wspomina na Twitterze Adam Dawidziuk, dziennikarz sportowy i wydawca portalu Legia.net. – Ktoś, kto zrobił dla historii Legii pewnie więcej, niż wszyscy inni razem wzięci. Wiciu Bołba. Kompan, druh, kolega.

(HAD, 18.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.