Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ai-Media zwalnia winnego wysłania do sieci rozmowy prezenterów o Djokoviciu

(screen Youtube.com/Al-Jazeera English)

Ai-Media Technologies zwolniła pracownika, przez którego do sieci trafiła nieoficjalna rozmowa dwójki prezenterów stacji telewizyjnej 7News koncernu Seven West Media na temat Novaka Djokovicia.

Rebecca Madern i Mike Amor, nie wiedząc, że mikrofony są włączone, skrytykowali tenisistę za jego postępowanie przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym turniejem Australian Open. Djoković zlekceważył zalecenie, że w imprezie mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione, były też problemy z jego australijską wizą. Zachował się nieodpowiedzialnie, a w mediach prezentował się jako ofiara systemu. Prezenterzy nazwali tenisistę "podstępnym dupkiem".


Film został nagrany bez ich wiedzy. Seven broniło prezenterów, twierdząc, że nagranie wideo złamało prawo stanowe. Firma zajmująca się stroną techniczną przeprowadziła własne śledztwo i zidentyfikowała tego, który wrzucił nagranie do internetu.

Firma publikuje oświadczenie

"Ai-Media stwierdza, że osoba pracująca zdalnie z powodu epidemii Covid-19 była odpowiedzialna za nieautoryzowane rozpowszechnianie treści. Osoba nie jest już zatrudniona przez Ai-Media" – podała firma w oświadczeniu.

Novak Djoković wygrywał Australian Open już dziewięć razy. W Melbourne zamierzał walczyć o swój 21. tytuł wielkoszlemowy, dzięki czemu mógłby stać się najbardziej utytułowanym tenisistą wszech czasów. W piątek po raz kolejny cofnięto mu australijską wizę. W niedzielę sąd podtrzymał decyzję sądu i Serb w turnieju nie zagra, wyleciał już z Australii.

(MAC, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.