Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwa zbiórka dla młodego dziennikarza Jakuba Białczaka. „Rozległy udar”

Jakub Białczak z Radiem Eska jest związany od 2015 r., w kwietniu doznał rozległego udaru (fot. archiwum prywatne)

Dziennikarza radomskiego oddziału Radia Eska i Radia VOX FM Jakub Białczak potrzebuje pomocy. "Udar spowodował ogromne spustoszenie" – pisze żona dziennikarza i prosi o wsparcie. W serwisie Pomagam.pl trwa zbiórka na rehabilitację dziennikarza.

Jakub Białczak z Radiem Eska jest związany od 2015 r. Jest też znanym DJ-em. W kwietniu ubiegłego roku Jakub Białczak doznał rozległego udaru. Dziś miesięczny koszt rehabilitacji to około czterech tysięcy złotych.

"Potrzebujemy waszego wsparcia"

"Walka o jego życie trwała wiele tygodni i była największym wyzwaniem mojego życia. Udar spowodował ogromne spustoszenie - porażenie czterokończynowe, utrudnienia w przełykaniu. Choroba zabrała mu też głos - tak dotychczas dla niego ważny" – napisała w na stronie oficjalnej zbiórki żona dziennikarza Ewelina Białczak, która zorganizowała zbiórkę. Żona dziennikarza zaapelowała o wsparcie, bo miesięczny koszt rehabilitacji to ponad cztery tysiące złotych. "Potrzebujemy waszego wsparcia" – zaznaczyła Białczak.

Press

(fot. Pomagam.pl)

O pomoc apelują także znajomi z pracy Jakuba Białczaka. "Kuba »Zwierzak« to świetny, konkretny facet, który nigdy nie odmawiał pomocy. Jego praca zawsze była wykonywana na 500 procent. Pokażmy mu, że tak jak my mogliśmy liczyć na jego pomoc! Tak i on może liczyć ZAWSZE NA NAS!" – apelują koledzy i przyjaciele z Radia Eska.

Wesprzyj zbiórkę na Pomagam.pl

Zbiórkę w serwisie Pomagam.pl wsparło już 352 osoby. W dwa dni udało się zebrać ponad 21 tys. zł, ale do celu brakuje jeszcze dziewięciu tys. złotych. Liczy się każda pomoc – link do zbiórki.  

(BAE, 14.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.