Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były naczelny "SE" Mariusz Z. tymczasowo aresztowany. Może wpłacić poręczenie

Mariusz Z. w latach 2014–2018 na antenie Polsat News 2 (fot. materiały prasowe)

Mariusz Z., były redaktor naczelny Superstacji, "Super Expressu" i "Przekroju" został zatrzymany w czwartek przez policję. Według informacji, które ustalił "Press" Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał postawienie o tymczasowym areszcie dla zatrzymanego. 

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie postanowieniem z dnia 14 stycznia 2022 roku zastosował wobec podejrzanego Mariusza Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania tj. 12 stycznia 2022 roku, z zastrzeżeniem, że z chwilą wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 500 tys. zł do dnia 28 stycznia 2022 roku środek ten zostanie uchylony.

Już w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o zatrzymaniu dziennikarza Mariusza Z. Jednak wtedy potwierdzenia tego faktu w innych źródłach nie było. Warszawska prokuratura miała mu postawić m.in. zarzut gwałtu.

"Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka" – napisał dziennikarz śledczy Piotr Krysiak, który we wpisie na Facebooku podał informację o zatrzymaniu.

Kim jest Mariusz Z.?

Mariusz Z. w latach 2014–2018 na antenie Polsat News 2 prowadził program publicystyczny "Prawy do lewego, lewy do prawego”, był reporterem "Kultury" w latach 70. minionego wieku, przez dekadę felietonistą amerykańskiego "Detroit Free Press", po powrocie do Polski twórcą i naczelnym tygodnika „Cash”, miesięcznika „Profit” (który zastąpił "Forbes Polska"), współtwórcą dwutygodnika „Viva!”, naczelnym "Super Expressu" i „Przekroju”, przez lata felietonistą magazynu „Press”, jest też autorem książek: napisał kilka tomów beletrystycznych oraz poradnik  "ABC dziennikarstwa” wraz z Krzysztofem Skowrońskim i Tomaszem Lisem. Według Onetu w trakcie zatrzymania zaprzeczył stawianym mu zarzutom. 

(BAE, 14.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.