Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix z serialem "Krakowskie potwory" opartym na mitologii słowiańskiej

Główną bohaterką serialu jest Alex, w którą wciela się Barbara Liberek (fot. Robert Pałka/Netflix)

Wiosną w serwisie streamingowym Netflix premierę będzie miał serial fantasy "Krakowskie potwory". To ośmioodcinkowa produkcja oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa.

Główną bohaterką serialu jest Alex (w tej roli Barbara Liberek), studentka pierwszego roku medycyny. Dziewczyna zostaje wybrana do elitarnej grupy patologa prof. Zawadzkiego (Andrzej Chyra). Alex odkrywa jednak, że badania naukowe nie są główną działalnością grupy, a sama będzie musiała zmierzyć się ze światem słowiańskich wierzeń i pradawnych bóstw.

Pomysłodawczynią "Krakowskich potworów" i jedną z reżyserek serialu jest Kasia Adamik. Za reżyserię odpowiada też Olga Chajdas. Główną scenarzystką jest Magdalena Lankosz. Serial produkuje firma Telemark.

(MNIE, 13.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.