Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: WP najbardziej opiniotwórcza w grudniu, "Press" w czołówce w swojej kategorii

(fot. materiały prasowe)

Portal WP.pl był najczęściej cytowanym medium w grudniu br. - wynika z raportu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce", przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Magazyn "Press" zajął drugie miejsce w swojej kategorii.

W grudniu 2021 roku na Wp.pl powoływano się 5,5 tys. razy. Drugie miejsce miejsce zajął Onet.pl, którego cytowano 2,8 tys. razy. Na podium znalazło się też RMF FM, które wzmiankowana 2,7 tys. razy. W rankingu, aż o siedem miejsc awansował Super Express, który mógł się pochwalić 1,3 tys. odwołań w innych tytułach mediowych. Głównym powodem dobrego wyniku gazety, była informacja na temat przyczyny śmierci 34-letniego ukraińsko-polskiego tancerza Żory Korolyova.

Press

(fot. IMM)

Wśród tytułów prasowych najbardziej opiniotwórcza w grudniu okazała się "Rzeczpospolita", która była cytowana ponad 2,1 tys. razy.  Drugie miejsce w tej kategorii zajęła "Gazeta Wyborcza" (1,4 tys. cytowań) i "Super Express) (1,3 tys. cytowań).

W grudniu na pierwsze miejsce wśród stacji telewizyjnych wskoczył Polsat (1,9 tys. wzmianek), wyprzedzając na podium odpowiednio TVN24 (1,8 tys.) i TVN (1 tys.). 

Press

(fot. IMM)

Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową okazało się wspomniane już RMF FM, które było niemalże dwukrotnie częściej cytowanym medium od drugiego Radia Zet (1,4 tys. cytowań w grudniu). Trzecie było Polskie Radio 24, które inne media cytowały niemalże 1,1 tys. razy.

Press

(fot. IMM)

W zestawieniu tygodników i dwutygodników na czele była "Gazeta Polska" (206), która awansowała o cztery miejsca w stosunku do listopada 2021 r. Następne w kategorii były: "Do Rzeczy" ex aequo z "Polityką" (156).

Wśród miesięczników i dwumiesięczników na szczycie znalazł się "Forbes" (99). "Press" zajął drugie miejsce (97), a ostatnie miejsce na podium należy do "Twojego Stylu" (56).

Press

(fot. IMM)

Wśród mediów regionalnych najbardziej opiniotwórczym okazało się Radio Kraków (115), które wyprzedziło Radio Wrocław (114) i Radio Dla Ciebie (109).

Analizę częstotliwości cytowań przygotowano na podstawie 41649 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych. Badanie dotyczy okresu 1-31 grudnia 2021 roku.

(KAP, 12.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.