Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

114 dziennikarzy ze Śląska w obronie Andrzeja Grygiela, z którym PAP zakończyła współpracę

Andrzej Grygiel fotoreporterem PAP był od 2005 roku (fot. Andrzejgrygiel.pl)

114 dziennikarzy pracujących na Śląsku podpisało się pod listem w obronie fotoreportera Andrzeja Grygiela, z którym Polska Agencja Prasowa nie przedłużyła umowy. 

Dziennikarze m.in. z Radia Zet, RMF FM, "Gazety Wyborczej", Tok FM, Polsatu, TVP, TVN 24 i "Dziennika Zachodniego" wyrazili "swoje zdziwienie i zaniepokojenie w związku z informacją o nieprzedłużeniu współpracy z fotoreporterem PAP w Katowicach Andrzejem Grygielem".

"Andrzej Grygiel jest profesjonalistą, laureatem wielu prestiżowych nagród, cieszącym się uznaniem w środowisku. Fotoreporterem, który dokumentował najważniejsze wydarzenia w regionie. Obserwujemy jego pracowitość, podziwiamy zdjęcia. Zawsze pomocny, życzliwy i oddany swojej pracy, jest dla nas wzorem do naśladowania" - czytamy w liście, który dziennikarze skierowali do prezesa PAP Wojciecha Surmacza, członka zarządu PAP Łukasza Świerzewskiego i redaktora naczelnego agencji Cezarego Bielakowskiego.

Sygnatariusze listu zwracają uwagę, że śląski oddział PAP jest miejscem szczególnym. "Pracują w nim rzetelne i uczciwe osoby. Cieszą się prestiżem w dziennikarskim środowisku, a także wśród znanych osób z regionu, przedstawicieli urzędów, instytucji, polityki, kultury i sportu. Kierują się zasadami obiektywizmu i bezstronności w pracy. Stanowią zespół, który raz rozbity, nie będzie mógł być odbudowany. Nie rozumiemy decyzji, która może okazać się niekorzystna dla innych redakcji, korzystających ze współpracy z Agencją" - napisali.

Press
Press
Press

W obronie Andrzeja Grygiela stanęła również śląsko-dąbrowska "Solidarność" stanęła. Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" skierowało list do prezesa PAP, w którym domaga się przywrócenia fotoreportera do pracy i zawarcia z nim stałej umowy o pracę.

Andrzej Grygiel w PAP pracował od 2005 roku. Wcześniej przez 16 lat pracował dla katowickiej popołudniówki "Wieczór" i "Dziennika Zachodniego". Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane. W Grand Press Photo 2017 zajął drugie miejsce w kategorii Wydarzenia, a w World Press Photo 2014 otrzymał drugą nagrodę w kategorii Sport Actions.

(KOZ, 10.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.