Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kowalczyk szefem działu krajowego "Polityki"

Jacek Kowalczyk do "Polityki" trafił w 2010 roku (fot. Piotr Król/Press)

Od początku stycznia szefem działu krajowego tygodnika "Polityka" jest Jacek Kowalczyk, który pełnił już tę funkcję w latach 2018-2019. Zastępczynią kierownika działu pozostaje Martyna Bunda. 

Już w połowie grudnia informowaliśmy, że w styczniu zostanie powołany nowy szef działu krajowego "Polityki". Redaktor naczelny tygodnika Jerzy Baczyński tłumaczył wówczas, że na stanowisko powoła osobę, która poprzednio pełniła już tę funkcję. 

Ostateczny wybór padł na Jacka Kowalczyka, szefa w 2018 roku. W 2019 został zastąpiony przez Pawła Reszkę, który teraz musiał zrezygnować ze stanowiska menedżerskiego z powodów osobistych. Reszka pozostaje w redakcji, skupi się na pracy dziennikarskiej.

Jacek Kowalczyk do zespołu "Polityki" dołączył w połowie 2010 roku, w 2019 przeszedł do Polityki Insight, należącej do tego samego wydawnictwa. Wcześniej, od lipca 2007 roku do grudnia 2009 roku, był redaktorem naczelnym tygodnika "Przekrój", a od kwietnia 2002 - zajmował stanowisko zastępcy naczelnego tego tytułu. Karierę dziennikarską rozpoczął w "Tygodniku Solidarność". Niemal od początku istnienia "Gazety Wyborczej" do 1995 roku był w niej sekretarzem redakcji, później objął w strukturach Agory stanowisko dyrektora. Po odejściu z Agory przez siedem lat pracował w agencji reklamowej.

(BAE, 10.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.