Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Kino Polska nie będzie nadawany w bezpłatnym multipleksie BCAST

Na co dzień Kino Polska wchodzi w skład płatnych ofert operatorów (fot. Krists Luhaers/Unsplash)

Kanał Kino Polska, który w poniedziałek pojawił się na multipleksie firmy BCAST, nie jest już emitowany bezpłatnie drogą naziemną. Jego nadawca na razie wyklucza darmową emisję, tłumacząc to kwestiami licencyjnymi.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, nadawcy stacji, przyznaje, że były plany wprowadzenia Kino Polska do bezpłatnej emisji naziemnej, ale w obecnej wersji kanał nie może pojawić się na darmowym multipleksie. Jak wyjaśnia, jest to spowodowane kwestią praw do filmów i seriali, które są inne dla kanałów otwartych, a inne dla kodowanych. Cyfrowy Polsat, główny udziałowiec BCAST, nie odpowiedział na pytanie, czy stację udostępniono w MUX pomyłkowo.

Kino Polska pozostaje częścią płatnej oferty naziemnej, tzw. TV Mobilnej nadawanej przez Polsat Box na czwartym multipleksie. Stacja jest też obecna w płatnych pakietach operatorów satelitarnych, internetowych i kablowych.

(MNIE, 07.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.