Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokurator Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Pereirze

"To zniesławienie, które narusza moje dobra osobiste" - stwierdziła prokurator Ewa Wrzosek (fot. Piotr Molecki/East News)

Prokurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze, szefowi portalu Tvp.info (zastępcy kierownika redakcji mediów interaktywnych ds. Tvp.info w TAI). Chodzi o jego wpisy na Twitterze związane z inwigilacją Pegasusem. 

"Postanowiliśmy złożyć prywatny akt oskarżenia w związku z wpisami pana Samuela Pereiry w mediach społecznościowych, w których w kontekście inwigilowania Pegasusem ustawił nas w jednym szeregu z przestępcami, a cytując sformułowania z tych wpisów – z mafiosami i dilerami narkotyków. To zniesławienie, które narusza moje dobra osobiste" – tłumaczyła we wtorek Ewa Wrzosek, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Z kolei na Twitterze Wrzosek napisała: "Wolność słowa nie oznacza prawa do bezpodstawnych pomówień i publicznego znieważania. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za słowa i twierdzenia, które wypowiada". 

⁩"Kara więzienia za tweeta o mafiosach? Kuriozalny ruch Ewy Wrzosek" - skomentował serwis Tvp.info w tytule informacji o akcie oskarżenia przeciwko Pereirze. 

Samuel Pereira pisał na Twitterze m.in. (23 grudnia): "Jeśli przestępcy kreują się na ofiary operacyjnych działań państwa polskiego, to jak mają się czuć wszyscy ci ludzie, których oni skrzywdzili? Pomyślcie o tym. Mafiosi, dilerzy narkotyków i terroryści chwycą się każdej linii obrony, żeby uchronić się przed odpowiedzialnością."

(KOZ, 05.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.