Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Ornowski nadal prezesem Radia Katowice, a Mariusz Deckert - Radia Lublin. Dziś decyzja

Piotr Ornowski prezesem Radia Katowice został w marcu 2016 roku (screen YouTube.com/Radio Katowice)

Piotr Ornowski ma pozostać prezesem Radia Katowice, a Mariusz Deckert nadal kierować będzie Radiem Lublin - ustalił "Presserwis".

Rada Mediów Narodowych na środowym posiedzeniu w związku z upłynięciem kadencji zajmie się wyborem prezesów i członków rad nadzorczych obu regionalnych rozgłośni. Będzie to jednak formalność, bo większość w RMN mają politycy Prawa i Sprawiedliwości, a - jak wynika z naszych informacji - przewodniczący Rady Krzysztof Czabański zgłosił na kolejną kadencję dotychczasowych prezesów i członków rad nadzorczych. 

Obecnie kadencja zarządów mediów publicznych trwa cztery lata.

Piotr Ornowski jest prezesem Radia Katowice od końca marca 2016 roku, a Mariusz Deckert - Radia Lublin od lutego 2016 roku. 

Do rady nadzorczej Radia Katowice ponownie powołani zostaną Piotr Pietrasz i Alfred Pyrka, a Radia Lublin - Leszek Burakowski i Marcin Taracha.  

W radzie nadzorczej katowickiej rozgłośni zasiada również Jan Kowalski, a w stacji z Lublina - Karol Zgódka.

(KOZ, 05.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.