Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer przejęło prawa do wydawania 13 magazynów krzyżówkowych

"Rozrywka od wielu dekad wydaje z powodzeniem fantastyczne magazyny krzyżówkowe najwyższej jakości" - mówi Tomasz Namysł, prezes Wydawnictwa Bauer (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Bauer kupiło w czwartek 30 grudnia od firmy Rozrywka prawa do wydawania 13 magazynów krzyżówkowych.

Jak podano w komunikacie, transakcja ta "potwierdza zainteresowanie wydawnictwa segmentem gier umysłowych i szarad w Polsce i dalszą chęć jego rozwijania". - Wartości transakcji nie ujawniamy - mówi Maciej Brzozowski, dyrektor PR Wydawnictwa Bauer. - Pracownicy Rozrywki otrzymali od nas propozycje pracy w wydawnictwie - informuje.

Wydawnictwo Bauer, w którym jest już segment krzyżówkowy, będzie wydawało dotychczasowe tytuły Rozrywki od 1 lutego 2022 roku. Są to: dwutygodnik "Rozrywka", osiem miesięczników ("Rewia Rozrywki", "Rozrywka. Jolki", "Rozrywka od A do Z. Rozwiąż", "Rozrywka Magazyn", "Rozrywka do podróży", "Jolki na 102", "Rozrywka. Nie tylko sudoku", "Rozrywka dla każdego"), dwa kwartalniki ("Rozrywka. Wydanie specjalne" i "Jolki Na Cały Rok") i dwa roczniki ("Rozrywka z Przymrużeniem Oka" i "Krzyżówki na Lato").

"Rozrywka od wielu dekad wydaje z powodzeniem fantastyczne magazyny krzyżówkowe najwyższej jakości. Dzięki nim wzmocnimy naszą pozycję i poszerzymy ofertę w tym segmencie, pozyskując także nowych czytelników" - skomentował w komunikacie Tomasz Namysł, prezes Wydawnictwa Bauer. "Tytuły Rozrywki, zmieniając właściciela, nie zmieniają swojego charakteru" - zaznaczyła Iwona Broniarek, prezeska Rozrywki.

Dwutygodnik "Rozrywka" ukazuje się od 1957 roku, a od 1991 roku wydawnictwo Rozrywka wprowadzało na rynek kolejne czasopisma dla miłośników krzyżówek. Z ostatniego dostępnego w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdania wynika, że firma w 2019 roku miała 10,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 2,4 mln zł zysku netto.

(KOZ, 31.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.