Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent "League of Legends" wypłaci 100 mln dol. pracownicom i ich prawnikom

Riot Games w Kalifornii zgadza się na wprowadzenie zmian w polityce zatrudniania (fot. Wikimedia Commons/Chris Yunker)

Riot Games, twórca takich gier jak "League of Legends" czy "Valorant", zapłaci 100 mln dol. odszkodowania w ramach ugody związanej z pozwem zbiorowym złożonym przez pracownice firmy.

Pozew zbiorowy został złożony w 2018 roku i początkowo żądano w nim 10 mln dol. Zarzuty dotyczyły dyskryminacji ze względu na płeć, molestowania i niewłaściwego zachowania wobec pracujących w firmie kobiet. W 2020 roku zainterweniował kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) twierdząc, że poszkodowanym kobietom w sumie należy się aż 400 mln dol.

Czytaj też: Mistrzostwo świata Polaków w "Valoranta" pomoże w rozwoju marketingu wokół e-sportu

Zgodnie z warunkami zawartej ugody 80 mln dol. trafi do osób, które złożyły pozew, a reszta ma być przeznaczona na prawników i inne koszty. Riot Games zgodziło się też na wprowadzenie zmian, takich jak nowy system ustalania wysokości wypłat czy tytułów zawodowych. Firma zagwarantuje również obecność kobiety lub członka niedostatecznie reprezentowanej grupy społecznej w komisjach rekrutacyjnych. 

Riot Games w 2011 roku, po sukcesie gry "League of Legends", zostało przejęte przez chiński koncern telekomunikacyjny Tencent.

(MAC, 30.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.